У Грузії заперечують будь-які зв'язки з масштабним вибухом в Бейруті, однак інформацію про перевезення в 2013 році кораблем з Батумі нітрату амонію в Мозамбік, який згодом потрапив до Лівану, підтвердили.
Про це, в середу, 5 серпня, повідомляє РИА Новости.
Агентство морського транспорту Грузії зазначило, що «нітрат аміаку - одна з основних експортних продукцій Грузії» і підтвердило, що даний вантаж був відправлений з Батумі в Мозамбік сім років тому на суховантажі Rhosus під прапором Молдови.
«Порти в Грузії повністю відповідають міжнародним стандартам безпеки і регулярно перевіряються, а перевезення вантажів і технологія їх складування - це компетенція приймаючої країни, а не країни-експортера», - заявили в Грузії.
За словами представників Агентства, тільки в цьому році з порту Поті вивезено 52 тисячі 307 тонни нітрату аміаку, сказано в заяві.
Також, в Агентстві підкреслили, що причиною вибуху в бейрутському порту офіційні особи назвали факти «грубого порушення правил зберігання нітрату амонію у великій кількості».
На цій же позиції наполягає і заступник директора АТ Руставський азот Леван Бурділадзе.
За його словами, аміачна селітра, яка вибухнула в порту в Бейруті, була з великою часткою ймовірності вироблена на Руставському заводі Азот в Грузії. Про це повідомляє Ехо Кавказу.
«Згідно з інформацією, поширеною в соціальних мережах і інтернеті, прострочений нітрат амонію протягом багатьох років зберігали, грубо порушуючи заходи безпеки. Особливо неприпустимо зберігати цей продукт у вологості, на території порту. За непідтвердженою інформацією, там же недалеко виробляли феєрверки. Це те ж саме, що розпалити вогонь біля цистерни з нафтою або газом», - заявив Бурділадзе.
За його словами, зараз Руставський Азот постачає продукцію в десятки країн, в тому числі в Марокко, Італію, Францію, Великобританію, Україну, країни Південної Америки.
Нагадаємо, збиток від вибуху в Бейруті оцінили в 15 млрд доларів.
Також повідомлялося, що число жертв зросло до 137.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps