Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги, оскільки парламент просуває в комісію для відбору голови САП кандидатів без досвіду.
Про це повідомила віцепрезидент комітету Європарламенту з асоціації між Україною та ЄС Віола фон Крамен у Twitter.
«Поки міжнародна спільнота зайнята Білоруссю, український уряд поспіхом просуває для відбору голови САП кандидатів, яким бракує досвіду та доброчесності. Уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС та подальший транш в €1,5 млрд допомоги», — заявила вона.
Нагадаємо, на засіданні 17 вересня Верховна рада підтримала проєкт постанови про визначення представників парламенту до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Як відомо, у 2018 році директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник і на той час генеральний прокурор Юрій Луценко подали дисциплінарні скарги на Холодницького. Згідно з їхніми скаргами Холодницький, перебуваючи на посаді керівника, розголошував таємницю досудового розслідування в справах НАБУ, порушував прокурорську етику й гальмував деякі розслідування. В основу скарги лягло прослуховування кабінету головного антикорупційного прокурора, яке було встановлено детективами НАБУ в рамках негласних слідчих (розшукових) дій.
Пристрій, що прослуховував, зафіксував низку порушень Холодницького, з якими погодилися й члени КДКП. Зокрема, очільник САП розголошував таємницю досудового розслідування народному депутату Георгію Логвинському за кількома кримінальними провадженнями; свідку в справі про можливу пропозицію хабаря в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, забудовнику й своєму другові Сергію Кафті (також змушував сказати неправдиві показання); гальмував справу про брехню в декларації ексголови НАЗК Наталії Корчак тощо.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps