Президент України Володимир Зеленський своїм указом звільнив Вітольда Фокіна від виконання обов'язків першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі.
Про це повідомляє пресслужба ОПУ в середу, 30 вересня.
Так, указом №414 Вітольд Фокін виведений зі складу делегації України в ТКГ і звільнений від виконання обов'язків першого заступника голови делегації.
«Для президента є принциповим, щоб усі, на кого покладено виконання функцій від імені держави, завжди керувалися у своїй діяльності та висловлюваннях національними інтересами України й чинили справедливо», - йдеться в повідомленні.
Зеленський констатував, що Вітольд Фокін «відступив насамперед від справедливої оцінки тимчасової окупації Росією Криму, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей нашої держави».
«Представляти держава на будь-якому рівні - це не шанс для особистих поглядів і амбіцій, це - безумовний обов'язок втілювати в життя позицію держави і інтереси українського народу», - підкреслили в ОПУ.
Робота української делегації в Тристоронній контактній групі продовжиться на основі чіткого розуміння повного контролю Росією тимчасово окупованих територій України, заявили у Зеленського.
«Підкреслюємо, що не можна просто назвати миром умови тимчасової окупації частини нашої території, заплющивши очі на існування окупаційних структур та повну відсутність безпеки на цій території. Потрібно вивести з України всі незаконні збройні формування, їхню військову техніку, провести повну деокупацію та повернути Україні контроль над частиною кордону з Росією», - резюмували в Офісі президента.
Нагадаємо, Вітольд Фокін заявив, що поки не бачить доказів того, що на Донбасі ведеться війна між Україною і Росією.
У Верховній раді закликали президента Володимира Зеленського відкликати Фокіна зі складу ТКГ.
Також на висловлювання Фокіна відреагували в РНБО.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps