Друга хвиля коронавірусу: як боротися із фейками про COVID-19

Олександр Палійполітичний експерт

В Україні зафіксували новий антирекорд захворюваності на коронавірус. Разом з тим, у МОЗ зауважують, що не всі серйозно ставляться до дотримання обмежувальних карантинних заходів. У коментарі «Слово і діло» політолог, історик Олександр Палій сказав, що люди не сприймають серйозно коронавірус через багаторічний вплив фейків, і для цього, в умовах епідемії, повинна працювати соціальна реклама.

«Треба посилювати правильну пропаганду щодо коронавірусу. Через те, що у нас у медіа багато брехні, багато хто навіть не вірить у коронавірус. Люди просто втратили відчуття, де правда, а де маніпуляція. Медіа знецінили цінність правди, тому і виникає недовіра та конспірологія», - пояснив Палій.

Палій зазначив, що через тотальну деморалізацію росте рівень недовіри під час критичної ситуації, такої як епідемія.

На думку Палія, багато людей не усвідомлюють серйозності ситуації, тому боротися із дезінформацією та фейками про коронавірус треба на державному рівні.

«Медіа вже десятиліттями належать олігархам, тому це дуже тривалий процес і його результат в тому, що люди не можуть відрізнити правду від брехні. Щоб з цим боротися треба повернути соціальну рекламу на всі канали, щоб це було контрольовано державою. Саме соціальну рекламу. Тому, що зараз соціальна реклама тільки на суспільному телебаченні, а там рейтинги дуже низькі», - сказав Палій.

За минулу добу коронавірус в Україні виявили у 5804 осіб, зафіксовано 89 летальних випадків. Це новий антирекорд.

Як відомо, вчора добовий показник захворюваності різко зріс, переступивши позначку у 5 тисяч нових хворих.

Нагадаємо, протягом минулої доби у світі зафіксовано 338 779 нових випадків зараження коронавірусом, що є найбільшим показником з початку пандемії.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО