Україна з наступного року почне відмовлятися від паперових документів і впроваджуватиме всі державні послуги в режимі онлайн. Українці також повинні мати змогу голосувати в інтернеті, сказав президент Володимир Зеленський. У коментарі «Слово і діло» політолог Тарас Загородній зазначив, що ефективний перехід до цифрового документообігу неможливий без зрушень у боротьбі з корупцією.
«Це, звісно, можливо, але мені чомусь згадується історія, як кілька років тому на митниці зникли 3 терабайти інформації і ніхто не знає, що з нею сталося. За дивним збігом обставин, це була база даних. Тому, по-перше, не всі країни повністю переходять на електронний документообіг, тому я ставлюся до цього скептично», - сказав Загородний.
Експерт додав, що цифровий документообіг має запроваджуватися системно.
«Ми повинні розуміти, що IT-технології – це не іграшка. Це добре працює, коли є злагоджена система інституцій, коли низький рівень корупції. За таких умов це справді полегшує життя громадян. За інших обставин – це може створити додаткові проблеми», - додав експерт.
Політолог назвав повний перехід на цифровий документообіг передчасним рішенням.
«Я вважаю, що це передчасно. Питання в тому, наскільки це відповідатиме реаліям нашої країни і чи не спричинить додаткових проблем для людей. Деякі послуги можна спростити, звісно», - сказав експерт.
Нагадаємо, в держбюджеті на 2021 рік закладено збільшення витрат на Міністерство цифрової трансформації.
Також повідомлялося, що в Україні спростили роботу фізичних осіб-підприємців (законопроект №2524), проте норма про ведення паперових книг обліку залишилася.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps