Жорсткий карантин в Україні запровадять, коли буде від 9,5 тисяч щоденних заражень коронавірусом, заявив президент Володимир Зеленський. У коментарі «Слово і діло» політолог Валентин Краснопьоров відзначив, внаслідок запровадження колективних обмежень слід очікувати тяжких економічних наслідків, які вплинуть і на здатність надавати медичні послуги.
«Зараз погіршується ситуація у всій Східній Європі: на початку чимало хворих було у розвинених країнах, бо там комунікації між людьми більше. Тепер це другою хвилею прийшло до нас. Питання жорсткого карантину – дискусійне, бо в нас є приклад Швеції, де друга хвиля так сильно не проходить. З іншого боку, в нас реально може захворіти велика кількість людей і багато з них померти. З іншого боку, ми зупиняємо країну, з усіма економічними наслідками, але потім може бути ще одна хвиля коронавірусу», - сказав Краснопьоров.
Експерт відзначив, що наслідки від жорсткого карантину будуть тяжкі.
«Жорсткий карантин матиме тяжкі наслідки, так само, як і його відсутність, тому ми в складній ситуації. Жоден шлях не буде легким. Питання в тому, що влада повинна взяти на себе відповідальність за це», - сказав він.
На думку Краснопьорова, це може призвести до глибокої економічної кризи.
«Можливий ще один аспект: зараз ми бачимо, що країна важко відновлюється після першого локдауну і запровадження жорсткого карантину вкотре точно призведе до обвалу економіки і глибокої кризи. Тут вибір в тому, або ми вводимо колективні обмеження, або індивідуальні. Індивідуальні – це посилення відповідальності, а колективні – це карантин», - сказав він.
Політолог відзначив, що неможливо уникнути економічних наслідків від запровадження колективних обмежень.
Як відомо, у понеділок, 19 жовтня, в Україні набув чинності новий поділ регіонів за рівнями епідемічної небезпеки.
Раніше Кабмін продовжив карантин до кінця року і посилив обмеження.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps