Відсутність траншів МВФ може уповільнити відновлення економіки і суттєво погіршити інфляційні і девальваційні очікування в Україні, вважають в НБУ. Водночас, на тлі конституційної кризи співпраця з міжнародними партнерами може бути поставлена на паузу доти, доки проблема довкола рішення КС не буде розв'язана. Таку думку у коментарі «Слово і діло» висловив економічний експерт Володимир Сіденко.
«Звичайно, Захід може використати цю ситуацію, щоби відтермінувати надання чергового траншу. Інша справа – ми сьогодні бачимо деякі розбіжності у позиціях міжнародних інституцій довкола цієї ситуації», — сказав Сіденко.
Економіст відзначив, що МВФ, вірогідно, переведе взаємодію з Україною в режим очікування.
«Я думаю, що співпраця із МВФ не буде зірвана, але якогось прогресу зараз також не буде. Я думаю, що вони займуть позицію очікування. Найімовірніше, другий транш підвисне до моменту, коли конституційна криза не буде розв’язана, але проблема в тому, що перспектив цього поки що не видно», — пояснив експерт.
Експерт вважає, що співпраця із міжнародними партнерами не припиниться, але рішення КС на неї вплинуть.
«Ми повинні уникати зараз різких суджень щодо цього, бо поки криза остаточно не буде подолана, жодних рішень щодо України ухвалюватися не буде. Я думаю, що це дуже непроста проблема і її, безумовно, треба розв’язувати», — додав він.
Нагадаємо, Україна отримала перший транш кредиту від МВФ в червні цього року.
Пізніше повідомлялося, які умови Україна повинна виконати до кінця року, щоб отримати новий транш МВФ.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps