Верховна рада відмовилася відтермінувати обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-підприємців. У коментарі «Слово і діло» політолог Валентин Краснопьоров пояснив, що запровадження касових апаратів позначиться на собівартості послуг, які надає малий бізнес.
«Оскільки в нас не реформована податкова і вона залишається органом фіскального тиску, то це створить лише проблеми й додатковий контроль для підприємців, особливо у період карантину. Це і собівартість, що позначиться на ціні й малий бізнес стане менш конкурентоспроможним», — відзначає Краснопьоров.
Політолог вважає, що за нових правил малий бізнес ще більше піде у тінь.
«Фіскалізація без зміни системи в умовах карантину матиме тяжкі наслідки для бізнесу. За РРО треба платити. Уявіть собі, спрощена система – це життя з обороту. Є купа бізнесів, які працюють онлайн, надають певні послуги. Всі гроші видно на рахунках, навіщо ці чеки? У парламенті кажуть, що це начебто захистить споживачів. Держава хоче українців захистити цим чеком», — додав він.
Експерт відзначив, що підприємці сплачують надмірний відсоток податків.
«Це могло бути для певних видів діяльності, але не тотально. Якщо ми говоримо про людей у сфері надання послуг, то вони взагалі платити перестануть і підуть у тінь», — пояснив експерт.
Нагадаємо, сьогодні під Радою пікетують підприємці, які вимагають відкласти запровадження РРО.
На початку листопада ВР відмовилася підтримати відтермінування касових апаратів для ФОП і відправила законопроєкт №4313 на доопрацювання в профільний комітет.
У податковій розповіли, скільки програмних РРО є у них на обліку.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps