Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про нову підозру колишньому народному депутату Максиму Микитасю у наданні хабара експерту за заниження вартості житлового комплексу в межах справи про заволодіння 81,5 млн грн Національної гвардії України.
Про це повідомляє пресслужба САП.
«30 листопада та 1 грудня за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ) та у вчиненні нових злочинів – колишньому народному депутату, колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ТОВ «Укрбуд Девелопмент», – інформують у прокуратурі.
За версією слідства, Микитась у змові із посадовцем «Укрбуд Девелопмент» домовився із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення недостовірних даних до експертизи, призначеної слідчим поліції у межах справи про заволодіння коштами НГУ. Після цього він надав експерту машиномісце за 250 тисяч грн, а той, своєю чергою, занизив вартість житлового комлексу з 81 до 7 млн грн. Заступнику директора директора ДНДЕКЦ повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди. За даними «Слово і діло», йдеться про Костянтина Дубоноса.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Микитасю про підозру в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В'ячеславом Мармишем організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю НГУ.
У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку були оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей. Нещодавно НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps