Верховна рада на засіданні в п'ятницю, 4 грудня, ухвалила за основу і в цілому компромісний законопроект про відновлення відповідальності за недостовірне декларування.
Законопроект №4460-д підтримали 289 народних депутатів. Документ голосували за процедурою «ad hoc».
Даним законом пропонується внести зміни до ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП), які уточнюють суб'єктів даного правопорушення.
Згідно з документом, якщо розбіжність відомостей в декларації чиновника і достовірній інформації становить від 500 до 4000 прожиткових мінімумів (від 1 млн грн до 8,8 млн грн), або чиновник навмисне не подав декларацію, йому буде загрожувати штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів (від 42 500 грн до 51 000 грн). Також можливий варіант покарання - громадські роботи від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Якщо така розбіжність складе понад 4000 прожиткових мінімумів, чиновнику загрожує штраф від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів (від 51 000 грн до 85 000 грн), або громадські роботи від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю до 3 років.
У законі сказано, що недостовірне декларування буде розслідувати НАБУ, а виносити рішення щодо таких справ - Вищий антикорупційний суд.
Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав незаконною кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях. Крім того, КСУ також позбавив ряду повноважень НАЗК.
Закон про відновлення є-декларування подавав в Раду спікер парламенту Дмитро Разумков, а також президент України Володимир Зеленський.
3 грудня комітет ВР з питань правоохоронної діяльності підтримав компромісний варіант законопроекту і рекомендував парламенту прийняти його в першому читанні і в цілому.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps