Протести ФОПів: чому невдоволення підприємців зростає

Ілля НесходовськийЕксперт «Реанімаційного пакету реформ»

У Києві тривають протести приватних підприємців. Вони не задоволені січневим локдауном. Окрім того, виступають проти наміру влади посилити податкову політику і запровадити касові апарати для більшості категорій ФОПів. Економіст Ілля Несходовський у коментарі «Слово і діло» відзначив, що чимало підприємців не витримають чергових обмежень, тому влада повинна передбачити профілактичні заходи.

«Це питання локдауну ‒ не питання фіскалізації. Викликає обурення можливість того, що можуть заборонити діяльність», ‒ сказав Несходовський.

Економіст пояснив, що весняний карантин уже завдав підприємцям надмірних збитків, які не дозволять пережити нових обмежень.

«Тут питання в тому, що з березня по травень діяв необґрунтований локдаун. За цей час постраждало багато підприємців і найбільше ‒ маленькі крамнички, кав'ярні, бари та ресторани. Тобто вони взяли на себе найбільший удар і влада надала їм допомогу дуже формально, тому зараз протести не вщухають. Якби їм не було завдано таких збитків – не було б зараз цієї проблеми», ‒ сказав він.

За словами експерта, після чергового карантину збанкрутує чимало суб’єктів господарювання.

«Основна проблема, яка зараз існує – це загроза повного банкрутства. Саме тому ФОПи й протестують. Тому підприємці зараз виступають проти локдауну, який вводять зараз», ‒ пояснив він.

Нагадаємо, в Києві учасники руху SaveФоп виходять на акції протесту вже не перший тиждень.

Пізніше нардеп Олександр Качура повідомив, що у парламенті зібрали 155 підписів народних депутатів, які ініціюють позачергову сесію Верховної ради. За його словами, засідання хочуть скликати для того, щоб розглянути законопроєкти щодо ФОПів.

Крім того, ми писали, що портал «Дія» почав приймати заявки на отримання від держави 8 тис. гривень одноразової допомоги малому бізнесу через карантин у січні. Наймані працівники та ФОПи, діяльність яких підпадає у цей період під заборону, можуть оформити заявку до кінця року.

Раніше наші аналітики розібралися, як отримати 8 тисяч гривень фінансової допомоги.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО