Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у лютому у середу зранку під час торгів впали в ціні до 49,27 долара за барель.
При цьому ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI впала до 46,23 долара за барель, втративши 1,68%.
Нафта впала в ціні на початку торгів у середу після того, як галузеві дані показали, що запаси сирої нафти в США виросли минулого тижня, всупереч очікуванням щодо їхнього зниження, а президент США Дональд Трамп пригрозив не підписувати довгоочікуваний законопроект про боротьбу з COVID-19, пише Reuters.
Нагадаємо, світовий ринок нафти у березні пережив різке падіння цін з 1991 року з початком війни у Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін - на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію у найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.
12 квітня країни-члени ОПЕК+, у тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.
Угода ОПЕК+ про скорочення видобутку передбачає обмеження видобутку на 7,7 млн барелів на добу. У квітневій угоді ОПЕК+ виробникам було запропоновано скорочення видобутку до 5,8 млн барелів на день з початку 2021 року до кінця квітня 2022 року.
Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, 3 грудня домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з травня цього року. Однак, з певними послабленнями - відповідно до нових домовленостей, з початку 2021 року обмеження зміняться: у січні учасники альянсу зможуть збільшити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу.
Нагадаємо, «Нафтогазу» дозволили придбати велике родовище.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps