Пряме фінансування державного бюджету України за рахунок коштів Міжнародного валютного фонду має припинитися до 2023 року.
Такі наміри Мінфіну підтвердив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю виданню Der Standard, передає пресслужба відомства у вівторок, 19 січня.
«Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, щоб ми могли позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежними щодо своїх запозичень», - сказав він.
Марченко нагадав, що зараз МВФ виділяє Україні гроші безпосередньо до держбюджету для фінансування дефіциту. А в Мінфіні хочуть, щоб фонд направляв гроші на резерви Національного банку, або тільки надавав технічну допомогу. Тобто, зберігаючи гарантії, що гроші будуть доступні в разі надзвичайної ситуації.
При цьому глава Мінфіну підтвердив, що Україна все ще «буде залежати від хороших новин від МВФ в 2021 році», щоб продовжувати співпрацювати з ЄС і Світовим банком і позичати гроші на ринку капіталу за прийнятними процентними ставками.
«Але ми хочемо змінити формат співпраці», - додав Марченко.
Нагадаємо, 11 січня місія МВФ відновила роботу з першого перегляду програми stand-by для України. Робота проходить в онлайн-режимі через пандемію.
У грудні стало відомо, що МВФ переніс два транші для України на 2021 рік.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps