Європарламент у четвер, 21 січня, ухвалив резолюцію у зв'язку з арештом російського опозиціонера Олексія Навального.
Резолюцію підтримав 581 євродепутат, проти проголосували 50, утримались - 44.
Рада ЄС закликає впровадити санкції проти російських олігархів, найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна, пропагандистів в ЗМІ. Пропонується заморозити їхні активи в ЄС, заборонити їм поїздки до ЄС і поширити санкції на їхніх найближчих родичів.
Також пропонується зупинити будівництво «Північного потоку-2».
Також резолюція закликає владу РФ негайно звільнити Навального і засуджує політично мотивовані репресії, в тому числі з використанням системи правосуддя. У резолюції дії Росії розцінені як недоречні для членів Ради Європи та ОБСЄ. Вона закликає європейські організації оцінити, чи порушила Росія взяті на себе зобов'язання.
У резолюції міститься заклик до російської влади «припинити переслідування, залякування, насильство і репресії щодо незалежних і дисидентських голосів», покласти край «переважній безкарності, яка привела до загибелі багатьох журналістів, активістів, правозахисників та опозиційних політиків».
Європарламент вважає, що «замах на Навального і його арешт після повернення до Росії спрямовані на запобігання подальшого викриття серйозної корупції в режимі та є частиною системних зусиль» у спробі змусити замовкнути й усунути його і політичну опозицію. Російське керівництво, на думку депутатів, таким чином прагне залишитися при владі та позбавляє людей шансів на демократію і свободу.
Також від РФ вимагають дати ОЗХЗ повну інформацію про програму Новичок, «провести розслідування та притягнути до відповідальності винних у злочині» проти Навального.
У резолюції міститься заклик переглянути російське законодавство про іноземних агентів і небажаних організаціях, гарантувати всім демократичним партіям рівний доступ і рівні шанси на майбутніх виборах в Держдуму.
Резолюція із закликом до Ради ЄС мають рекомендаційний характер.
Раніше депутати Європейського парламенту схвалили дві резолюції, в яких вони засудили агресивну політику Росії щодо України, а також окупацію російською армією частин України та Грузії.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps