Служба безпеки України викрила привласнення комерсантами майна ЗАТ «Укргідроенерго» на 32 мільйони гривень. Йдеться про недостачу щебеню і каміння скелястих порід.
Про це повідомив пресцентр СБУ у четвер, 4 лютого.
Як з'ясували слідчі, комерсанти «Укргідроенерго» організували операцію на роботах з берегоукріплення річки для потреб Дністровської гідроакумулювальної електростанції.
Наприкінці 2020 року СБУ ініціювала перевірку виконання умов договору і зафіксувала відсутність на складах комерційної структури необхідної кількості матеріалів для забезпечення робіт.
Зокрема, було виявлено нестачу щебеню і каміння скелястих порід, які повинні використовувати на роботах для підвищення надійності та безпеки гідротехнічних споруд. Загальна сума майна, якого не вистачало, понад 32 млн грн.
Протягом 2018-2019 років фахівці «Укргідроенерго» проводили роботи на земельних ділянках, що перебувають у власності товариства. Менеджмент «Укргідроенерго» передав здобуті матеріали загальним обсягом майже 60 тисяч куб. м підряднику - ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво».
Угоду задокументували співробітники СБУ. Зараз тривають слідчі дії.
Інформацію та заяви Служби безпеки прокоментували в «Укргідроенерго».
В компанії, зокрема, уточнили, що «будівництво Дністровської гідроакумулюючої станції здійснює генеральний підрядник та субпідрядні організації».
«На сьогодні будівельний майданчик та частину територій, необхідних для забезпечення будівництва станції, передано в користування генпідряднику та субпідрядним організаціям. Слідчі дії СБУ та Нацполіції стосуються господарчої діяльності ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво», яка не перебуває у прямих договірних відносинах з ПрАТ «Укргідроенерго» і виконує підряди на багатьох інфраструктурних об’єктах України», - пояснили в «Укргідроенерго».
Нагадаємо, у Харкові кіберспеціалісти СБУ ліквідували великий конвертаційний центр.
Раніше СБУ заявила про незаконність зборів акціонерів «Мотор Січі».
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps