Справа газової фірми «Аркона»: підозрювані залишилися без обов'язків

Колишній співвласник та директор приватної компанії «Аркона Газ-Енергія» Ігор Мичко та ексзаступник директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту Олег Зур'ян залишилися без запобіжного заходу.

Відповідні рішення 29 січня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП подав до суду клопотання про продовження запобіжного заходу Мичку та Зур'яну, але пізніше надіслав до суду лист, в якому просив відмовити у задоволенні клопотань. Він вказав, що до САП досі не надійшла з Офісу генерального прокурора постанова про продовження слідства у справі, яка необхідна для продовження запобіжних заходів підозрюваним. Тож суд закрив провадження за клопотаннями прокурора САП.

Раніше Мичку обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Пізніше йому продовжили нічний домашній арешт. Не погодившись з таким рішенням, адвокат підозрюваного подав апеляційну скаргу, але судді йому відмовили.

Як з'ясувало слідство, впродовж 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово і безуспішно зверталося до Державної служби геології та надр України щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Однак згодом склад власників компанії змінився – державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища. Після цього задіяні особи розподілили ролі і розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Вони використали показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, що не існують, у тому числі амортизаційні відрахування, у результаті чого встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн грн.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами дорівнює 196,8 млн грн, що і становить розмір збитків, завданих державному бюджету України.

Нещодавно фірма «Аркона Газ-Енергія» придбала за 8,6 млн доларів бізнес-група «Смарт-Холдинг» народного депутата Вадима Новинського.

Нагадаємо, журналісти програми «Схеми» встановили, що компанія «Аркона Газ-Енергія» пов'язана з оточенням колишнього президента Петра Порошенка. За їх же даними, фірма за заниженою вартістю отримала спецдозвіл на видобуток газу на Полтавщині.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО