Апеляція ВАКС залишила заарештованою готівку Дубневича

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила заарештованою готівку народного депутата Ярослава Дубневича, яку Національне антикорупційне бюро вилучило під час обшуків у його будинку.

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

«8 лютого, апеляційна палата розглянула апеляційні скарги адвокатів, подані на ухвалу слідчого судді ВАКС від 29.01.2021, якою накладено арешт на кошти у сумі 119 тисяч доларів та 102 тисяч євро, що належать народному депутату України IX скликання. За результатами судового засідання колегія суддів відмовила у задоволенні поданих апеляційних скарг та залишила ухвалу слідчого судді без змін», – інформує суд.

Також в апеляції ВАКС підкреслили, що рішення набрало законної сили з моменту його проголошення та оскарженню не підлягає. За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про нардепа Дубневича.

Раніше Вищий антикорупційний суд скасував арешт готівки нардепа Дубневича, а саме 119 тисяч доларів та 102 тисяч євро. Підставою для скасування стало рішення Печерського райсуду Києва у цивільній справі за позовом зятя Дубневича до нардепа. Детективи НАБУ та прокурори САП звернулися до суду з клопотанням про повторний арешт майна. Пізніше ВАКС знову заарештував гроші нардепа.

Як відомо, слідство стосовно 8 підозрюваних у цій справі завершили ще у квітні 2019 року. Водночас стосовно нардепа Дубневича, якому детективи НАБУ та прокурори САП відводять роль організатора заволодіння коштами, розслідування завершили у квітні 2020 року.

Нагадаємо, на думку слідства, нардеп Дубневич є організатором схеми привласнення 93,2 мільйона гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ при постачанні товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках. За даними детективів, як голова комітету Верховної ради з питань транспорту він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів колії за рахунок коштів підприємства УЗ в порушення законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі, як вважає слідство, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило завдання збитків на суму 93,28 млн грн.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО