Марсохід Perseverance Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) виконав успішне приземлення на поверхню четвертої планети Сонячної системи.
Про це повідомляється на сайті NASA.
Відзначається, що пристрій приземлився в кратері Джезеро, розташованому на північ від марсіанського екватора, о 22:56 за київським часом. Ровер вже порадував вчених першими фотографіями поверхні планети.
Марсоходи на Марс відправлялися і раніше, проте у Perseverance особлива місія. Цей марсохід повинен зібрати дані про поверхню та атмосферу Червоної планети, щоб встановити, чи можливе там життя, в т.ч. - чи можна створити на його поверхні людську колонію.
Нагадаємо, марсохід був запущений 30 липня 2020 року з космодрому у Флориді. Це - перший всюдихід, який доставить на Марс обладнання з забору елементів поверхні та збереже цікаві зразки для повернення на Землю наступною місією.
Також Ілон Маск розповів, що чекає туристів на Марсі.
«Слово і Діло» пропонує подивитися, який внесок в освоєння космосу внесли українські вчені, конструктори, інженери і як йдуть справи в космічній галузі сьогодні.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA