Побічні ефекти від вакцинації проти коронавірусу можуть бути схожі на побічні ефекти від вакцинації проти грипу.
Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна» у четвер, 25 лютого.
«Вони (побічні ефекти - ред.) можуть бути різні, наприклад, почервоніння місця, де безпосередньо вводилася вакцина, або у людини може підвищитися температура...Більш того, ми всі звикли до таких побічних ефектів, коли робимо щеплення від грипу», - сказав він.
Міністр зазначив, що найменша кількість побічних ефектів спостерігається в інактивованих вакцинах (коли збудник хвороби культивується в лабораторних умовах, а потім вбивається за допомогою термічної обробки або хімічних речовин).
Такою вакциною, за словами Степанова, є вакцина виробництва Sinovaс.
При цьому глава МОЗ підкреслив, що ефективність вакцини AstraZeneca становить від 70 до 80%.
«Коли ми говоримо про 70-80%, це те, що така кількість людей, яким було зроблено щеплення, взагалі не захворіють. Буде якась кількість людей, які можуть захворіти. Але яким способом вони перенесуть цю хворобу, незалежно від віку, або супутніх захворювань, - це буде або безсимптомно, або легкий спосіб перенесення хвороби», - додав він.
Нагадаємо, в Україні 24 лютого стартувала вакцинація від COVID-19 індійською вакциною CoviShield (виготовлена за ліцензією Oxford/AstraZeneca). Першим щеплення отримав лікар-анестезіолог з Черкас Євген Горенко.
Перші партії вакцини від COVID також вже отримала Буковина і Закарпаття. Сьогодні, 25 лютого, вакцинація почалася в Києві.
Також повідомлялося, що Донецька область передасть частину отриманої вакцини військовим.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps