Уряди чотирнадцяти країн-США, Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Республіки Корея, Словенії та Великобританії - висловили стурбованість підсумками опублікованої Всесвітньою організацією охорони здоров'я доповіді про походження COVID-19.
Про це повідомляється на сайті Державного департаменту США.
«Ми приєднуємося до висловлення загальної заклопотаності з приводу недавнього дослідження, проведеного ВООЗ в Китаї, і водночас підкреслюємо важливість спільної роботи для розробки та використання швидкого, ефективного, прозорого, науково обґрунтованого і незалежного процесу міжнародної оцінки таких спалахів невідомого походження в майбутньому», - наголошується в повідомленні.
Загалом, як вказується на сайті Держдепу, дослідження джерела коронавірусу нібито було значно затримано, а експерти, на думку урядів зазначених країн, не отримали доступу до повних, вихідних даних і зразків. Тому існує необхідність у проведенні подальших досліджень на тваринах, а ВООЗ зобов'язана почати другу фазу дослідження.
Нагадаємо, 30 березня експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднили звіт про свої пошуки походження коронавірусу. Згідно з їхніми даними, COVID-19 вперше був зафіксований в листопаді 2019 року, але його реальне походження так і залишилося таємницею.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps