Парламенту рекомендують схвалити за основу доопрацьований законопроєкт №4533 про реформу КСУ.
Таке рішення ухвалив комітет із питань правової політики, повідомляє інформаційне управління апарату ВР.
«У порівнянні з першим читанням змінено важливе положення: збережено існуючий порядок ухвалення рішень КСУ, тобто рішення приймається 10-голосами. Також залишаємо кворум суддів КСУ - 12 присутніх», - йдеться в повідомленні.
У попередній редакції пропонувалося ухвалювати рішення двома третинами від свого складу (12 суддів), оскільки це абсолютна більшість.
Документ також пропонує ввести прозору процедуру притягнення суддів КСУ до дисциплінарної відповідальності з градацією дисциплінарних стягнень у залежності від тяжкості скоєного суддею правопорушення.
КСУ уповноважують нормувати процедуру розгляду питань, які не врегульовані законом про конституційну процедуру, однак забороняється прийняття підзаконних актів, які суперечили б закону.
Вводяться більш гнучкі правила викладу суддями КСУ окремих думок.
«Комітет вирішив проєкт закону про конституційну процедуру №4533 рекомендувати Верховній раді ухвалити за основу, скоротивши наполовину термін на внесення пропозицій і поправок», - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, в кінці січня спікер ВР Дмитро Разумков попросив Венеціанську комісію оцінити законопроекти про діяльність КСУ.
«Слово і діло» розглядало з експертом - чим займається Конституційний суд України і що в ньому треба змінити.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps