Державна дума Російської Федерації схвалила в третьому читанні законопроєкт, який надає російському уряду на власний розсуд використовувати будь-який зарубіжний патент на лікарські препарати або винахід без згоди на це власника.
Про це 13 квітня повідомляє Інтерфакс.
Відзначається, що в першу чергу новий законопроєкт стосується медикаментів. Так, російський уряд має право в разі крайньої потреби, пов'язаної з «охороною життя і здоров'я громадян Росії», використовувати чужий винахід з повідомленням про це правовласника і виплатою йому компенсації. Методика визначення розміру компенсації за таке використання і порядок її виплати також повністю віддається на розсуд уряду.
Законопроєкт змінює статтю 1360 Цивільного кодексу РФ - ця стаття раніше також передбачала право уряду РФ користуватися чужими винаходами, корисною моделлю або промисловим зразком без згоди патентовласника, однак це дозволялося тільки в інтересах оборони та безпеки держави.
Зазначається, що розгляд законопроєкту ініціювали у Федеральній антимонопольній службі. Документ, за твердженням представників ФАС, став відповіддю на зловживання домінуючих в лікарській сфері правовласників, які відмовлялися поставляти свої ліки в Росію або налагодити в ній їх виробництво. Однак тепер їх згода або незгода на подібні дії в РФ не має зовсім ніякого значення.
Нагадаємо, влада Індії у зв'язку з погіршенням ситуації з коронавірусом в країні, ввела заборону на експорт лікарського засобу Ремдесівір.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps