Парламент у четвер, 15 квітня, ухвалив за основу доопрацьований законопроєкт про реформу Конституційного суду України. У документі врахували зауваження Венеціанської комісії.
Законопроєкт №4533 в першому читанні підтримали 238 народних депутатів.
«Нами враховані такі зауваження, представлені Венеціанською комісією: по-перше, ми виключили норму про збільшення кількості голосів, необхідних для рішення КСУ. По-друге, за рекомендацією Венеціанської комісії ми допрацювали градацію санкцій стосовно суддів КСУ в рамках дисциплінарного провадження з урахуванням принципу пропорційності», - заявила в Раді народний депутат і заступник голови профільного комітету ВР Ольга Совгиря.
Так, згідно з документом, рішення судді КСУ приймають, як було раніше, десятьма голосами. Також залишається кворум суддів КСУ - 12 присутніх. У попередній редакції пропонувалося приймати рішення двома третинами від складу суду (12 суддів), оскільки це абсолютна більшість.
Законопроєкт також пропонує запровадити прозору процедуру притягнення суддів КСУ до дисциплінарної відповідальності з градацією дисциплінарних стягнень в залежності від тяжкості скоєного суддею правопорушення.
Суд уповноважують нормувати процедуру розгляду питань, які не врегульовані цим законом, однак забороняється прийняття підзаконних актів, які суперечили б документу.
Також вводяться більш гнучкі правила викладу суддями КСУ окремих думок.
Нагадаємо, у березні Венеціанська комісія висловила свої пропозиції щодо доопрацювання даного проєкту закону.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps