Іран повернеться до виконання положень ядерної угоди після того, як США знімуть санкції з півтори тисячі фізичних і юридичних осіб Ірану.
Про це з посиланням на заяву відповідального за переговори з відновлення ядерної угоди заступника міністра закордонних справ Ірану Аббаса Арагчі повідомляє інформаційне агентство ICANA.
«Введені відносно Ірану санкції діляться на два типи: перші санкції секторальні, включаючи (експорт) нафти, банківську і страхову області, судноплавство, нафтохімію, будівництво і виробництво автомобілів; інші санкції введені відносно фізичних і юридичних осіб... список санкцій щодо (фізичних і юридичних) осіб довгий і налічує близько 1,5 тис.пунктів», - зазначив Арагчі.
За його словами, всі санкції повинні бути скасовані. Втім, хоча з цього питання є розуміння сторін, додав чиновник, все ще попереду.
«Ми не будемо поспішати та не дозволимо підривати переговори. Якщо Іран відчує несерйозність намірів іншої сторони, то діалог буде припинений», - сказав заступник міністра.
Нагадаємо, у 2015 році між Іраном, США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною було укладено угоду, за якою Тегеран повинен обмежити ядерну програму в обмін на скасування західних санкцій. З початку інспекцій в січні 2016 року, ніяких порушень цього Договору з боку Тегерана виявлено не було.
Однак, у травні 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив про односторонній вихід з цієї Угоди та звинуватив Тегеран у спробах створити ядерну зброю. Надалі США наклали на Іран нові економічні санкції та оголосили про штрафні санкції для тих, хто буде здійснювати будь-які операції з країною.
У відповідь на це, Тегеран повідомив Китаю, Франції, Німеччини, Росії та Великобританії про намір відмовитися від дотримання деяких умов ядерної угоди.
9 лютого 2021 року в адміністрації Байдена озвучили умови, за яких США піде на відновлення ядерної угоди.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps