В Україні з 15 червня набуває чинності закон про пільгове розмитнення автомобілів на єврономерах - так званих «євроблях». Це означає, що у власників таких авто є 150 днів на розмитнення. Експерти кажуть, що це дуже короткий термін, тому що процес розмитнення досить складний.
Про це повідомляє UBR.ua.
Експерти розповіли виданню, що найскладніший етап - це підготовка документів. Державні органи висувають одні вимоги, юристи дають абсолютно протилежні поради. Нерідкі випадки шахрайства - до 40% документів на «євробляхи», які потрапляють до юристів, виявляються дуже неякісними підробками та потребують переоформлення.
Друга проблема - обмеженість термінів і невідомість. Так, 150 днів буде мало, враховуючи, скільки людей захоче скористатися розмитненням - юристи оцінюють їх кількість в 450 тисяч із загальної кількості в 940 тисяч авто. А тимчасовий порядок розмитнення Кабінет Міністрів опублікує тільки 15 червня.
Власників авто, які не встигнуть перереєструвати свої машини за 150 днів, чекає штраф у 170 тисяч гривень.
Нагадаємо, 15 квітня парламент знизив штрафи за нерозмитнені «євробляхи» - нардепи схвалили у другому читанні законопроєкт №4644-д. Документ вносить зміни до Митного кодексу. Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.
12 травня президент Володимир Зеленський поставив підпис на законах про тимчасове пільгове розмитнення ввезених в Україну автомобілів на єврономерах («євроблях»), прийнятому Верховною Радою в середині квітня 2021 року.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps