Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, яким пропонується посилити вимоги до корпоративного управління у банках. Його прийняття було однією з умов для перегляду програми фінансування stand-by МВФ
Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках і інших питань функціонування банківської системи» (№4367) підтримали 279 нардепів.
Документ посилює відповідальність ради і правління банку за прийняті рішення.
Так, встановлюються додаткові вимоги до членів ради і правління банку, зокрема з приводу колективної придатності кожного з органів управління (ради і правління).
Підвищуються вимоги до організації системи внутрішнього контролю, зокрема управління ризиками.
Також передбачена нова структура капіталу банку (включно з буферами капіталу) і встановлюються вимоги до достатності ліквідності.
Закон розширює повноваження НБУ в області нагляду через здійснення ризик-орієнтованого нагляду, забезпечення оперативного реагування на погіршення стану платоспроможності та ліквідності банку.
Згідно з документом, кількість заступників глави Національного банку зросте до шести осіб. Таке рішення пов'язане з розширенням повноважень нацрегулятора щодо курирування небанківського фінансового сектору.
Службовцям НБУ дозволили отримувати кредити в банках і інших фінансових установах.
Також Рада 256 голосами ухвалила законопроект №4546 про процедуру ліквідації банків.
Закон удосконалює деякі питання відшкодування збитків особами, пов'язаним з банком. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зможе укладати договір про добровільне відшкодування такого збитку або мирову угоду. Завдяки закону ФГВФО буде дієвим в питанні повернення активів банків-банкрутів.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський схвалив санкції проти 55 російських банків.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps