Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала заочний арешт колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета, якого НАБУ і САП підозрюють в організації розтрати 8,2 млрд грн та 137 млн грн.
Таке рішення 20 липня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, Дубілета оголосили в розшук. Після цього Вищий антикорупційний суд заочно його заарештував. Однак, не погоджуючись з таким рішенням, адвокати Дубілета подали апеляційну скаргу. Судді задовольнили її частково.
«Апеляційну скаргу захисників підозрюваного (Олександра Дубілета – ред) - Бойка Сергія Григоровича, Бугая Дениса Володимировича, - задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді ВАКС від 2 червня про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного (Олександра Дубілета – ред), - скасувати та постановити нову ухвалу, якою призначити новий розгляд слідчим суддею у суді першої інстанції», – йдеться в рішенні.
Наразі причини такого рішення невідомі, оскільки в реєстрі оприлюднена лише коротка частина судової ухвали. Рішення ухвалила колегія суддів у складі Даниїли Чорненької (головуюча) та суддів Миколи Глотова, Інни Калугіної.
Нагадаємо, за версією слідства, колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко у змові з колишнім головою правління ПриватБанку Олександром Дубілетом і екскерівницею департаменту фінансового менеджменту банку Оленою Бичихиною розтратили майже 137 млн грн. Як вважають органи правопорядку, ці гроші за день до націоналізації ПриватБанку безпідставно перерахували страховій компанії «Інгосстрах». Ця фірма визнана Національним банком України пов'язаною із власниками ПБ. До того ж, за даними слідства, власниками СК «Інгосстрах» був Яценко та інші службовці ПриватБанку.
Також Дубілета підозрюють й у причетності до розтрати 8,2 млрд грн коштів ПриватБанку. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.
Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps