Головне завдання першого етапу роботи ринку землі — показати населенню, що це безпечно для економіки України, розвіяти колишні страхи з цього приводу, і продемонструвати, що угоди проводяться прозоро, без порушень.
Про це радник керівника Офісу президента України Тимофій Милованов розповів телеканалу Дім.
«Ринки потрібні. Ринкова економіка більш ефективна, ніж командна. Ба більше, якщо ринку офіційно немає, то він є неофіційно. І всі знають, що є і був тіньовий ринок землі. Нагадаю, що аграрні холдинги з великою концентрацією землі виникли саме під час мораторію, коли, нібито, ринку землі не було», – сказав він.
Зараз складено вже близько 1,5 тис. угод. Милованов вважає, що це дуже мало. Але не в кількості зараз суть. А головне — показати українцям, що нічого страшного з відкриттям ринку не відбулося.
«Нормально починати повільно. І ми бачимо, що нічого поганого не відбувається. І дуже важливо запустити цей ринок так, щоб йому довіряли. Щоб дійсно там не було проблем», – пояснив радник Офісу президента.
Нагадаємо, з 1 липня 2021 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps