Кабінет міністрів планує знизити тариф на електрику для населення до 1,2 грн за кіловат-годину. Таке зниження стане можливим за рахунок примусового скорочення витрат на ремонт застарілих електричних мереж, підстанцій і трансформаторів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проєкт постанови Кабміну, який є в розпорядженні видання.
Видання зазначає, що Кабмін може затвердити постанову на засіданні 4 серпня. При цьому зворотний бік такого зниження цін - ризик більш частих відключень споживачів, особливо під час опалювального періоду. Проблема в тому, що операторів електромереж примусово зобов'яжуть знизити витрати на ремонт обладнання. Передбачається, що цей захід вивільнить до 6 млрд грн, які спрямують на компенсацію пільгового тарифу для споживачів. Інше питання, чи зможуть витримати навантаження і так порядком зношені електромережі.
При цьому в уряді вивчають і альтернативний варіант зниження тарифів на електрику. Він передбачає стабілізацію ціни для споживачів на рівні 1,7 - 1,8 грн за кіловат-годину. Це дозволить основним державним постачальникам електроенергії - «Енергоатому» і «Укргідроенерго» - отримати ті самі необхідні для компенсації пільгового тарифу 6 млрд грн.
Нагадаємо, в липні глава НКРЕКП Валерій Тарасюк підтвердив, що тарифи на електроенергію зростуть. За його словами, влада має намір вирівняти вартість електроенергії для промисловості та населення.
Однак Кабмін на засіданні 28 липня в черговий раз відклав зміну тарифів на електроенергію для населення, зберігши до вересня діючу ціну в 1,68 гривень за кВт-год.
А за підсумками засідання РНБО 30 липня секретар відомства Олексій Данилов заявив, що президент поставив завдання не допустити підвищення тарифів на електроенергію для населення.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps