Нацбанк роз'яснив порядок добровільного декларування

Національний банк опублікував порядок одноразового добровільного декларування доходів, яке можна зробити протягом року з 1 вересня.

Як повідомляє пресслужба НБУ, для цього необхідно відкрити в банку рахунок із спеціальним режимом використання, на який потрібно перерахувати гроші і банківські метали через операційну касу за заявою на переказ готівки.

У реквізиті Призначення платежу/зміст операції потрібно відзначити «добровільне декларування».

Після підтвердження джерел походження активів декларант має право перерахувати їх на власний поточний рахунок фізособи, відкритий в банку України, зняти їх і закрити спецрахунок, або ж подати в банк заяву і використовувати його далі як звичайний поточний рахунок.

Українці отримають можливість добровільно задекларувати свої активи в період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Громадяни зможуть подати одноразову декларацію з активами, з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

У декларації можна вказати валютні цінності, крім готівки, цінних паперів, рухоме і нерухоме майно, зокрема об'єкти незавершеного будівництва, частки в майні юридичних осіб в Україні та за кордоном. Інформацію про джерела походження задекларованих активів вказувати не треба.

З задекларованих активів громадянам доведеться сплатити збір:

  • 5% з валютних цінностей на рахунках в банках в Україні і інших активів в Україні;
  • 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах і інших активів за кордоном;
  • 2,5% від номінальної вартості державних облігацій України придбаних з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Нагадаємо, у липні президент Володимир Зеленський підписав закон про податкову амністію.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО