Розшук Дубілета: апеляційний суд скасував рішення про зловживання адвоката

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення, яким суд визнав зловживання процесуальними правами адвокатом колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета щодо подачі декількох однакових позовів стосовно оголошення клієнта в розшук.

Таке рішення 29 липня ухвалила колегія суддів ШААС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, адвокат Дубілета подав до окружного адміністративного суду Києва три позови, в яких просив зобов'язати Міністерство внутрішніх справ прибрати його клієнта з розшуку у межах провадження, яке розслідують НАБУ і САП. Тоді суддя ОАСК Олександр Кармазін повернув позов адвокату і визнав, що той зловживав правами, подавши три ідентичні позови. На адвоката поклали 5000 грн штрафу.

Але той не погодився з таким рішенням і подав апеляційну скаргу. ШААС її задовольнив і скасував рішення ОАСК. Апеляційний суд також направив позов для продовження розгляду. Два інші позови адвоката Дубілета теж розглядаються в ОАСК. Поки що жодного рішення за ними не ухвалено.

За версією слідства, колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко у змові з колишнім головою правління ПриватБанку Олександром Дубілетом і екскерівницею департаменту фінансового менеджменту банку Оленою Бичихиною розтратили майже 137 млн грн. Як вважають органи правопорядку, ці гроші за день до націоналізації ПриватБанку безпідставно перерахували страховій компанії «Інгосстрах». Ця фірма визнана Національним банком України пов'язаною із власниками ПБ. До того ж, за даними слідства, власниками СК «Інгосстрах» був Яценко та інші службовці ПриватБанку.

Також Дубілета підозрюють й у причетності до розтрати 8,2 млрд грн коштів ПриватБанку. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Нагадаємо, Дубілета оголосили в розшук. Нещодавно Вищий антикорупційний суд заочно його заарештував.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО