Національне агентство із запобігання корупції провело повну перевірку декларації ексзаступниці міністра охорони здоров'я Олени Сімоненко за 2020 рік після звільнення. Під час перевірки з'ясувалося, що чиновниця не внесла в декларацію дві квартири в Києві і борги перед банком і приватною компанією на загальну суму понад 337 тисяч гривень, повідомляє «Слово і діло».
Так, в декларації не відображена квартира у Києві площею 44,9 кв м. Саме в цій квартирі ексчиновниця була зареєстрована.
За даними НАЗК, Сімоненко уклала попередній договір купівлі-продажу із ТОВ «Компанія з управління активами «Валприм» в грудні 2018 року за ціною близько 52 тис. доларів і тоді ж почала в ній проживати.
За словами Сімоненко, вона не внесла цю квартиру в декларацію через технічну неможливість зберегти відповідні дані при заповненні декларації. НАЗК ці пояснення не врахувало, бо в день подання декларації реєстр працював у звичайному режимі.
Також Олена Сімоненко не вказала в декларації ще одну квартиру в столиці площею 41,1 кв. м, в якій проживає її дочка.
Крім цього, НАЗК з’ясувало, що декларант не зазначила інформацію про борг перед ПАТ «Приватбанк» у розмірі 304 953 грн. та не вказала 23 908 грн. заборгованості перед ТОВ «Компанія з управління активами «Валприм».
В матеріалах перевірки НАЗК зазначено, що в діях суб'єкта декларування встановлено ознаки правопорушення за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП - подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.
В НАЗК повідомили, що зараз тут готують протокол про порушення, який невдовзі буде направлений до суду.
Нагадаємо, за внесення недостовірних відомостей у декларацію на суму на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів (237,9 тис. - 1 млн 189,5 тис. грн.) передбачається покарання у вигляді штрафу 1000-2500 неоподатковуваних мінімумів (станом на зараз це еквівалент суми від 2 млн 294 тис. до 5 млн 735 тис. грн.).
Раніше НАЗК виявило недостовірні відомості в декларації віцепрем’єр-міністра, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського на суму 260 тис. грн.
Також нещодавно голова Верховної ради Дмитро Разумков заявив, що складанням списків олігархів повинна займатися не Рада нацбезпеки, а незалежна комісія при Нацагентстві з питань запобігання корупції.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps