Вищий антикорупційний суд залишив зупиненим розслідування кримінального провадження за підозрою рідного брата колишнього голови Держінвестпроєкту, депутата Закарпатської обласної ради Владислава Каськіва Олександра у створенні злочинної організації, легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом та заволодіння понад 259 млн грн.
Таке рішення 24 вересня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, 22 червня 2018 року Каськіву заочно повідомили про підозру в організації заволодіння майже 260 млн грн Держінвестпроєкту. Він покинув територію України 27 жовтня 2015 року через пункт пропуску «Чоп» і не повертався.
На думку слідства, підозрюваний не збирається повертатися в Україну і йому нібито відомо про підозру, а тому його оголосили в розшук, у тому числі міжнародний. У зв'язку з розшуком особи слідство було зупинене низкою постанов.
Проте адвокат Каськіва подав скаргу. За його словами, детективи встановили місце проживання підозрюваного у Словаччині ще у 2019 році, а тому немає підстав для зупинки слідства через розшук. Прокурор САП заперечував проти задоволення скарги. Він вказав, що детективи знайшли квартиру Каськіва у Словаччині, проте він там на консульському обліку не перебуває і не факт, що проживає в цій квартирі. Тому судді залишила слідство зупиненим.
«Скаргу адвоката Трекке Артема Сергійовича – залишити без задоволення», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, за версією слідства, впродовж 2012-2014 років «Державна інвестиційна компанія», що перебувала у сфері управління Держінвестпроекту, надала 259,2 млн грн позик двом приватним компаніям ТОВ «ТД «Борисфен» і ТОВ «Боржава резорт» нібито для реалізації національних проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Ці компанії, як згодом встановить слідство, мали ознаки фіктивності та були підконтрольні керівництву Держінвестпроекту.
Отримані кошти ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. У кінці ланцюга кошти опинилися на рахунках закордонних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат Каськіва Олександр. Згодом, ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських приватних компаніях, які впродовж 2013-2015 рр. скупили в громадян України понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею близько 1000 га. У липні 2020 року на зазначені земельні ділянки за клопотанням НАБУ та САП ВАКС наклав арешт. У травні 2021 року Каськіву вручили нову підозру заочно, оскільки він ховається за кордоном.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps