Міністерство охорони здоров'я України намагається в самому терміновому порядку відшукати Альтернативні джерела поповнення запасу кисню для українських медичних установ. Два основних виробники кисню в Україні зупинилися на регламентний ремонт.
Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін 21 жовтня, повідомляє видання Liga.net.
«Два основних виробники кисню, які працюють в країні, зупинилися на регламентні роботи. Тому зараз в екстреному режимі проводиться робота з пошуку альтернативних джерел постачання кисню. І ті перебої, які іноді виникають на рівні областей, вирішуються в ручному режимі» - повідомив він.
Втім, якщо вірити словам Кузіна, поки що істотного дефіциту кисню не спостерігається. У МОЗ сподіваються, що медикам не доведеться зіткнутися з дефіцитом до того моменту, поки не вони знайдуть альтернативних постачальників і вирішать проблему з адекватним забезпеченням киснем. При цьому головний санлікар нагадав, що при новій хвилі коронавірусу, викликаної дельта-штамом, пацієнти стали набагато частіше потребувати кисню.
«І дійсно ми бачимо, що навантаження на кисень зараз зростає просто в рази» - резюмував він.
Нагадаємо, раніше медичні працівники Вознесенської багатопрофільної лікарні в Миколаївській області запросили термінової допомоги у Міністерства охорони здоров'я. У лікарні залишилося кисню всього на кілька днів, поставок не буде, життя багатьох хворих коронавірусом знаходиться під загрозою.
До цього в Херсонській області в день набрання чинності антикоронавірусних обмежень поскаржилися на дефіцит кисню для хворих коронавірусом.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA