$5 млн хабаря керівництву НАБУ і САП: обвинуваченим продовжили обов'язки

Вищий антикорупційний суд продовжив до 21 грудня строк дії обов'язків колишнього першого заступника начальника київської податкової служби Миколи Ільяшенка та ексменеджера компанії Burisma Group Андрія Кічі, яких обвинувачують у спробі підкупу керівництва НАБУ і САП.

Таке рішення 21 жовтня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків обвинувачених прокурор САП просив їх продовжити ще на два місяці. Судді клопотання задовольнили і продовжили обов'язки до 21 грудня.

Ільяшенку судді продовжили дію таких обов'язків: прибувати за першим викликом; не відлучатися за межі України без дозволу суду; повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання, роботи та утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених в обвинувальному акті. Водночас Кічі залишили такі обов'язки: не відлучатися за межі України без дозволу суду; повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи, а також утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених в обвинувальному акті.

Раніше суд відпустив обвинуваченого Кічу до Угорщини для суддівства хокейних змагань.

Як відомо, у цій справі обвинувачують колишнього першого заступника начальника Державної податкової служби Києва Миколу Ільяшенка та ексменеджера Burisma Group Андрія Кічу. Також однією з обвинувачених була колишня посадовиця Державної фіскальної служби Олена Мазурова, але вона пішла на угоду зі слідством, яку затвердив суд.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.

До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, Андрій Кіча, Олена Мазурова та Микола Ільяшенко намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Наразі справа щодо трьох фігурантів розглядається в антикорупційному суді.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО