ВАКС залишив без змін запобіжний захід ексзаступника Головіна

Вищий антикорупційний суд залишив без змін запобіжний захід колишнього першого заступника начальника Головного управління Національної поліції в Одеської області Костянтина Гейка, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує разом із ексначальником Дмитром Головіним у заволодінні цигарками.

Таке рішення 26 жовтня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію засідання.

Адвокатка Гейка Нонна Надіч просила суд скасувати запобіжний захід або хоча б змінити його з застави на особисте зобов'язання. За її словами, нібито ризики зменшилися, до того ж, Гейко перебуває в декретній відпустці і внесена застава обтяжує його фінансовий стан. Інший же адвокат просив повернути заставу. Втім судді їм відмовили.

«У задоволенні клопотання захисника Нонни Надіч про скасування або зміну запобіжного заходу – відмовити. У задоволенні клопотання захисника Миколи Стоянова про повернення застави – відмовити», – оголосив головуючий суддя Ігор Строгий.

Нагадаємо, у серпні НАБУ і САП скерували до суду справу Головіна. За версією обвинувачення, слідчі Генеральної прокуратури у листопаді 2017 року провели обшук на території Одеського морського торговельного порту в 7 контейнерах, де зберігалися 3,6 млн пачок цигарок для подальшого транзиту. В ході обшуки були вилучені всі пачки цигарок і були передані на зберігання на склад в Одесі. Таким чином цигарки потрапили в Україну без розмитнення.

Згідно попереднього плану, ці цигарки мали «знищити» на підставі рішення слідчого судді, склавши фіктивний акт знищення, а самі цигарки можна було продавати в України через мережу інтернет або переправити їх до Європи. Проте влітку 2018 року Генпрокуратурою було ухвалено рішення про передачу цієї справи до одеської поліції, проте саме провадження передали не Слідчому управлінню ГУ НП в Одеській області, а до Главку.

Як стверджували прокурори, надалі колишній керівництвом ГУ НП в Одеській області Дмитром Головіним та Гейком був розроблений новий план заволодіння цими цигарками. Так, вони вступили в змову з місцевим бізнесменом Олександром Чудаковим та іншими не встановленими особами. Згідно плану, ці цигарки мали передати на зберігання до складу однієї з фірм, яку контролює Чудаков. Таким підприємством стало ТОВ «Агат-2016», де керівником був Валерій Капітанчук, який наразі переховується від правоохоронців за кордоном, але йому заочно повідомлено про підозру. Нещодавно ВАКС дозволив заочне слідство стосовно Капітанчука.

З цим підприємством заступник Головіна підписав договір зберігання речдоків, а сам ексначальник поліції наказав своїм підлеглим, а саме слідчим СУ НП в Одеській області перевести ці цигарки на склади Чудакова, які за договорами були фірми «Агат-2016». Пізніше Головін нібито дав слідчим номер бізнесмена Чудакова і сказав, що він працівник Служби безпеки України і проконтролює перевезення товару. Вже у вересні 2018 року цигарки зникли зі складу фірми. Частину цих цигарок продавали через інтернет, а іншу – вивезли до Європи.

Пізніше, за словами прокурорів, у фірми «Агат-2016» змінився власник, яким за 100 доларів став Геннадій Прохоров, хоча за документами купівля вартувала 1,5 млн грн. За даними слідства, ця схема завдала збитків власникам цигарок на 13,46 млн грн.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО