Українці, які пройшли вакцинацію від коронавірусу, іноді стикаються з тим, що додаток «Дія» не підтягує сертифікат про вакцинацію. Це неприємна, але цілком вирішувана проблема.
Про це сказав директор департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я Національної служби здоров'я України Дмитро Черниш в ефірі Громадського радіо.
За його словами, зараз при 5 млн згенерованих через «Дію» сертифікатів в НСЗУ надійшло близько 10 тисяч звернень щодо зазначеної проблеми - додаток не видає сертифікат. Основна причина виникнення такої проблеми - помилки з боку лікаря, або з боку користувача, тобто невірне внесення даних при вакцинації, або спочатку допущена вакцинованим помилка в даних. Найчастіше виникає три помилки:
- дані про першу і другу дозу внесені до різних медичних карток;
- лікар вніс інформацію про вакцинацію не в той день, коли вона була зроблена;
- допущена помилка в даних, наприклад неправильна серія вакцини.
Помилки, допущені, лікарем, їм же і виправляються. Потрібно звернутися до лікаря, який робив вакцинацію, і попросити його виправити дані (або, якщо вони ще не внесені, попросити його це зробити). Ім'я лікаря, який проводив вакцинацію, зазначено на довідці - або ж його можна з'ясувати через свого сімейного лікаря, або через додаток Helsi, якщо людина реєструвалася на вакцинацію через нього.
Нагадаємо, що вже з цього тижня в Україні з'являться цифрові сертифікати про одужання від коронавірусу. Але отримати цей документ зможуть лише ті, хто звертався до лікаря після підтвердження інфікування. Також раніше в Мінцифри повідомили, що в «Дії» з'явилися дитячі COVID-сертифікати.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA