На Кліматичному саміті у Глазго лідери держав уклали нову угоду, спрямовану на запобігання небезпечній зміні клімату.
Про це повідомляє ВВС.
Учасники конференції Організації об'єднаних націй з питань зміни клімату Conference of the Parties 26, що тривала у британському Глазго упродовж двох тижнів, делегація майже 200 країн підписали так званий Кліматичний пакт.
Це перша в історії угода, яка містить чіткий план скорочення використання вугілля, яке є найбільш руйнівним для екології викопним паливом.
«Угода вимагає більш термінового скорочення викидів і обіцяє більше грошей для країн, що розвиваються, щоб допомогти їм адаптуватися до кліматичних впливів. Вперше в історії вона містить чіткий план зі скорочення використання вугілля – викопного палива, яке продукує найбільше викидів парникових газів», – зазначають у виданні.
Документ покликаний обмежити підвищення температури до 1,5°C.
«Результат COP26 – це компроміс, який відображає інтереси, протиріччя та стан політичної волі у сучасному світі. Це важливий крок, але цього недостатньо. Настав час переходити в аварійний режим», – заявив Генсек ООН Антоніу Гутерріш.
Нагадаємо, рада ООН з прав людини вперше визнала невід'ємним право людей на здорову, чисте і стійке навколишнє середовище.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA