У Криму окупанти створюють «молодіжні кібердружини» зі школярів і студентів, які займаються пошуком забороненого контенту.
Про це у своєму звіті повідомляє «Асоціація реінтеграції Криму».
«Кібердружинники» надають допомогу ФСБ та Роскомнагляду. Вони займаються ручним моніторингом соціальних мереж у пошуках забороненого контенту. Наразі в ній перебуває 20 тисяч осіб у «32 регіонах Росії».
«Стримування народного невдоволення шляхом посилення покарань за «екстремізм» традиційне для російського імперського менеджменту. І тепер в окупованому Криму можна отримати «штраф» за випадково натиснутий лайк чи за нерозважливо зроблений репост, а якщо таке «кричуще порушення» «виявлять» повторно протягом року, то можна отримати й реальний «тюремний строк», – зазначають у звіті.
Також додають, що головна «кібердружина» знаходиться у «Севастопольському державному університет», як у ключовій установі регіонального рівня з підготовки кадрів для російських спецслужб. Окрім того, восени 2021 року до «кіберстукацтва» вирішено було долучити студентів «Севастопольського промислово-технологічного коледжу».
Нагадаємо, в окупованому Сімферополі біля будівлі гарнізонного військового суду було затримано координатора «Кримської солідарності» Ділявера Меметова.
Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму нарахували понад 230 випадків політичних переслідувань.
У Раді Європи закликали припинити переслідування кримських татар в тимчасово окупованому Росією Криму.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA