Вищий антикорупційний суд надав Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі доступ до дзвінків та інформації про місце перебування в їх момент колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Дмитра Суса, обвинуваченого у заволодінні майном.
Таке рішення 25 листопада ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, Сус не з'явився на судові засідання 23 вересня, 7, 19, 22 та 26 жовтня, а також 4 листопада. Захисник обвинуваченого і сам Сус подали до суду документи, які свідчать про лікування. Зокрема, експрокурор ГПУ перебував на стаціонарному лікуванні у терапевтичному відділенні Хмельницького обласного госпіталю ветеранів з 21 вересня по 8 жовтня. Також він проходив лікування перебував на стаціонарному лікуванні в кардіологічному відділенні з 8 по 25 жовтня. Кардіолог встановив Сусу діагноз, а з 26 жовтня він перебуває на стаціонарному лікуванні в Хмельницькій обласній лікарні.
Однак прокурор САП не вірить цьому. Він вказує, що обвинувачений упродовж тривалого періоду перебував у трьох різних відділеннях та двох лікувальних закладах, хоча є особою молодого віку. До того ж, 8 жовтня він був виписаний сімейним лікарем у зв'язку з поліпшенням стану здоров'я. Окрім того, Сус упродовж досудового розслідування та судового розгляду не подавав стороні обвинувачення та суду будь-яких документів щодо звернення за медичною допомогою, а тому звернення за медичною допомогою в ургентному порядку за трьома різними напрямками є малоймовірним.
Адвокати Суса заперечували проти задоволення клопотання. Вони вказували, що якщо прокурор САП сумнівається у правдивості хвороби, то може відкрити нову справу і в її рамках це перевірити. Також вони вважають, що обставини лікуванн обвинуваченого не підлягають доказуванню у кримінальному провадженню, а тимчасовий доступ може бути отриманий лише в цих цілях.
Утім судді клопотання задовольнили.
За версією обвинувачення, ГПУ розслідувалася справа про нелегальний гральний бізнес. 16 січня 2016 року під час обшуку в ресторані «Цар» і готелі «Дружба» Сус знайшов і вилучив 9025 доларів і 192 660 грн. У подальшому вказані грошові кошти колишній слідчий нібито привласнив. Також, за версією НАБУ, Сусом були присвоєні 8600 грн, які вилучили 20 січня 2016 року за результатами обшуку на вул. Володимирській.
Вже 15 квітня 2016 року під час обшуку в ресторані на вул. Набережно-Печерська дорога, 5 обвинувачений начебто заволодів накопичувачем на жорстких магнітних дисках і відеореєстратором Hikvision, який пізніше використав у себе в кабінеті.
Приблизно 20 лютого 2016 року слідчими ГПУ, серед яких був Сус, проведений обшук у Білій Церкві, де вилучені гральні автомати, меблі та інші речі за місцем розташування нелегального грального закладу. Будь-які відомості про обшуки в матеріалах справи, в межах якої велися слідчі дії, відсутні.
30 жовтня 2016 року в Києві за допомогою невстановленої фізичної особи Сус за 10 тисяч доларів нібито продав ігрові автомати, столи для покеру та рулеток, барні стільці, металеву статую жінки та інші речі, раніше вилучені на обшуках у Білій Церкві. Сама справа передана до Головного слідчого управління ДФС без речових доказів.
Нагадаємо, САП зачитала обвинувальний акт відносно Суса. Також суд почав досліджувати докази у його справі. Пізніше справу довелося передати до Вищого антикорупційного суду і почати заново розгляд.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps