Австралія приєдналася до дипломатичного бойкоту лютневих Олімпійських ігор у Пекіні.
Прем'єр-міністр Скотт Моррісон сказав, що австралійські посадовці не поїдуть до Китаю на ці ігри. Але дипломатичний бойкот не вплине на участь австралійських спортсменів, пише Reuters.
Рішення ухвалили через боротьбу Австралії за відновлення дипломатичних каналів з Китаєм для обговорення імовірних порушень прав людини в Сіньцзяні та дій Пекіна щодо уповільнення та блокування імпорту австралійських товарів.
Як відомо, раніше речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що США не відряджатимуть американських урядовців на зимові Олімпійські Ігри 2022 року в Пекіні через порушення прав людини в Китаї. Американські спортсмени зможуть брати участь в олімпійських змаганнях.
У відповідь Китай назвав дипломатичний бойкот Сполучених Штатів «політичною провокацією».
Міжнародний олімпійський комітет заявив, що присутність урядовців та дипломатів на Олімпіаді - це суто політичне рішення влади конкретної країни.
Нагадаємо, Олімпіада відбудеться у Пекіні з 4 до 20 лютого 2022 року.
Раніше ми писали, що літня Олімпіада в Токіо для України запам'яталася не тільки перемогами, але й скандалами. Спортсменка Марина Килипко, яка посіла п'яте місце на змаганнях зі стрибків із жердиною, поскаржилася, що її результат міг бути кращим, якби поряд був особистий тренер. А його не взяли, оскільки в делегації «не вистачило місця». Олімпійський чемпіон і нардеп Жан Беленюк теж заявив після Олімпіади, що кількість функціонерів у делегації можна було би скоротити. «Слово і діло» поцікавилося, хто ж, крім спортсменів, їздить на Олімпійські ігри.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps