Вищий антикорупційний суд визначив майже пів мільйона застави заступнику начальника управління військових представництв Міністерства оборони, який хотів за 17 млн грн підкупити директора департаменту внутрішнього аудиту Міноборони.
Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться про Дмитра Комаху.
«22 грудня за клопотанням детективів НАБУ, погодженого прокурором САП, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід заступнику начальника управління Міністерства оборони України, підозрюваного у пропозиції надання неправомірної вигоди. Суд частково задовольнив клопотання та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 496 тис. грн», – інформує прокуратура.
У САП додали, що також на підозрюваного поклали низку процесуальних обов'язків.
Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру чиновнику Міноборони. Як стверджують у НАБУ, вказаний посадовець МО навесні 2021 року пообіцяв передати кошти у розмірі 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МО від комерційної компанії. Ця фірма виконує в межах державного оборонного замовлення роботи з реконструкції підземної частини будівлі одного з центральних управлінь під Єдиний центр безпеки для Міноборони.
На думку слідства, кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо відповідності, повноти та якості поставленого комерційною компанією обладнання умовам державного контракту. Свої «послуги» посадовець управління військових представництв оцінив у 7 млн грн – саме стільки він мав отримати за своє «посередництво» між комерційною компанією і директором департаменту внутрішнього аудиту. Загалом йдеться про близько 24 млн грн.
Як вважають у НАБУ, позитивний висновок аудиту дозволив би приватній компанії отримати повну суму оплати за укладеним контрактом, загальна вартість якого становить понад 400 млн грн, та претендувати на укладення наступних договорів щодо облаштування інших частин системи. Розслідування триває, встановлюються можливі інші учасники злочину.
Раніше ВАКС заочно заарештувати керівника приватної фірми, якого обвинувачують у причетності до паливних схем у Міноборони.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps