Вищий антикорупційний суд закрив у зв'язку зі смертю кримінальне провадження в частині обвинувачення директора з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова у справі про організацію колишнім народним депутатом Дмитром Ключковим зловживань.
Таке рішення 23 грудня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Кримінальне провадження в частині обвинувачення (Ігоря Корніленкова – ред) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв'язку зі смертю - закрити», – йдеться в рішенні.
Під час судового засідання адвокат надав заяву від сина Корніленкова, в якій стверджувалося, що обвинувачений помер. У документі син також заявив про відсутність необхідності реабілітації свого батька. До заяви була долучена копія свідоцтва про смерть від 27 жовтня 2021 року на ім'я обвинуваченого. Тож суд поставив на обговорення питання закриття частини справи у зв'язку зі смертю Корніленкова. Сторони захисту та обвинувачення підтримали клопотання.
Як відомо, колишнього голову правління ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова обвинувачують в організації заволодіння коштами ПАТ «Черкасиобленерго» і ПАТ «Запоріжжяобленерго» та їх легалізації, а також зловживанні службовим становищем. Ексдиректора з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова підозрюють у зловживанні службовим становищем, колишню виконувачку обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлану Кузьмінську - у зловживанні службовим становищем, заволодінні коштами та їх легалізації, а експершого заступника голови правління «Черкасиобленерго» Олексія Беспалова – у зловживанні службовим становищем.
За версією обвинувачення, у 2015-2016 роках службові особи ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», діючи в інтересах приватної компанії – ПрАТ «ХК «Енергомережа», у порушення вимог Закону України «Про електроенергетику», шляхом підписання договорів про переведення боргу та заміни боржника, шляхом зловживання службовим становищем заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також здійснили фінансові операції з метою легалізації таких коштів.
Загальні збитки енергопостачальним компаніям у справі складають понад 1,5 млрд грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано понад 315 млн гривень.
Нагадаємо, САП направила до суду справу екснардепа Крючкова про зловживання на «Запоріжжяобленерго». Згодом Вищий антикорупційний суд призначив її до розгляду.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps