У Харкові зафіксували перший від початку цього року випадок завізної малярії.
Про це 10 січня повідомили у Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Хворобу завіз у місто громадянин Республіки Конго, який прибув на навчання до українського вишу. Під час медичного огляду у міській студентській лікарні Харкова у хлопця виявили збудники малярії.
«Для дообстеження, постановки діагнозу та лікування хворого госпіталізували до терапевтичного відділення комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №31» Харківської міської ради. В осередку за місцем проживання хворого фахівцями Харківської міської філії нашої установи проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів», - розповіли у центрі.
Малярія - це група трансмісивних захворювань, що передаються від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікають з лихоманкою, ознобом, потовиділенням.
Хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії. Діагностика захворювання ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування в ендемічній по малярії країні), клінічних ознаках (гарячкових нападах) та результатах дослідження крові.
Для запобігання захворюванню людям, які виїжджають до ендемічних країн, рекомендують робити хіміопрофілактику. Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеня поширеності малярії у кожній конкретній місцевості.
«Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у вас виникла лихоманка, з'явилися біль голови, слабкість, озноб або інші симптоми, негайно звертайтеся до лікаря! Обов'язково повідомите, яку країну ви відвідували і коли», - зазначили у центрі.
Раніше у ВООЗ повідомили про те, що у світі різко зросла смертність від малярії.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA