Вищий антикорупційний суд відмовився закрити кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього генерального директора державного аеропорту «Бориспіль», а нині президента авіакомпанії МАУ Євгена Дихне та начальниці служби договорів неавіаційної діяльності аеропорту «Бориспіль» Олесі Левочко у зловживанні службовим становищем.
Таке рішення 14 грудня 2021 року ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Адвокат Дихне просив закрити справу в частині укладення одного з договорів оренди, які фігурують у справі. Підставою він вказав існування постанови у схожій справі про закриття провадження. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заперечував проти задоволення клопотання, оскільки справи не є ідентичними. До того ж, Національна поліція розслідувала провадження з порушенням підслідності, оскільки розмір збитків у справі підслідний НАБУ.
«У задоволенні клопотання захисника (Євгена Дихне – ред.), адвоката Носова О.С., про закриття кримінального провадження в частині укладення попереднього договору оренди у зв'язку з існуванням нескасованої постанови про закриття кримінального провадження, – відмовити», – йдеться в рішенні.
Як відомо, за версією слідства, Дихне у змові з начальницею служби договорів неавіаційної діяльності аеропорту «Бориспіль» Олесею Левочко зловживав службовим становищем на користь двох компаній, а саме: «Артерія Груп» та «Кофе Бар Плюс». Метою цих зловживань було надання їм переваги в одержанні приміщень в оренду на 3-му поверсі терміналу D аеропорту «Бориспіль» за заниженою вартістю, без конкурсу та в обхід законній процедурі. За підрахунками органів правопорядку, дії підозрюваних привезли до понад 16,5 млн грн збитків держбюджету та аеропорту «Бориспіль».
Водночас сторона захисту вважає, що в діях обвинуваченого Дихне немає складу злочину, оскільки за вказаними фактами вже розслідувалася справа іншим органом правопорядку і була закрита саме з таких підстав. До того ж, як вважає сторона, аеропорт «Бориспіль» не є потерпілою стороною, збитків йому не завдано.
Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу президента МАУ. Раніше «Слово і діло» розповідало деталі цієї справи.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA