Вищий антикорупційний суд закрив частину кримінального провадження за обвинуваченням власника ТОВ «Булет Лайн» Артема Степаненка у справі про розтрату понад 14 млн грн державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» у зв'язку з його смертю.
Таке рішення 19 січня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Матір Степаненка подали заяву про закриття справи в частині обвинувачення її сина у зв'язку з його смертю, тобто на підставі пункту 5 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України. Аналогічне клопотання надійшло і від його захисника.
«Заяву матері обвинуваченого (Артема Степаненка – ред.) - задовольнити. Кримінальне провадження в частині обвинувачення (Артема Степаненка – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України - закрити на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв'язку з його смертю», – йдеться в рішенні.
Також суд скасував арешт майна Степаненка, а саме: квартири; корпоративні права у вигляді 30% статутного капіталу ТОВ «Соурс»; корпоративні права у вигляді 99% статутного капіталу ТОВ «Булет Лайн»; корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу приватного підприємства «Семерам груп»; корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу ТОВ «Соурс Україна» і готівкових коштів у сумі 14 500 доларів. Крім того, суд повернув 1,6 млн грн застави, внесеної за обвинуваченого Степаненка.
Нагадаємо, у цій справі обвинувачують колишнього директора ЛБТЗ Романа Тимківа, його ексзаступника Олега Ткаченка, начальника Центрального бронетанкового управління Збройних сил України Юрія Мельника та начальника відділу в управлінні ЦБТУ ЗСУ Костянтина Істоміна.
За версією звинувачення, ЛБТЗ виграв конкурсні торги на постачання ЦБТУ ЗСУ нових двигунів В-46-6. Згідно з документами, завод придбав у ТОВ «Булет Лайн» та поставив ЦБТУ ЗСУ 40 двигунів. Зібрані наслідком докази свідчать про те, що насправді двигуни, що надійшли на завод, були не нові, а використані. До того ж ці двигуни в 2008-2009 роках вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України. Розмір збитків, завданих державі через корупційне правопорушення, становив понад 14 млн грн.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps