Суд продовжив розслідування справи про підкуп аудитора Міноборони

Вищий антикорупційний суд продовжив до 21 червня строк розслідування у справі за підозрою заступника начальника Управління військових представництв - начальника відділу контролю робіт військовими представництвами Міністерства оборони Дмитра Комахи у спробі підкупу аудитора Міноборони.

Таке рішення 17 лютого ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ просив продовжити строк розслідування справи до 21 липня. Він вказував, що слідству необхідно ще отримати висновок судової лінгвістичної експертизи; отримати висновок судової фоноскопічної експертизи; призначити судову технічну експертизу та отримати висновок за результатами її проведення; провести тимчасові доступу до документів, а також провести інші слідчі та процесуальні дії. Суддя клопотання задовольнив частково.

«Клопотання задовольнити частково. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою (Дмитра Комахи – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, - до шести місяців, тобто до 21 червня 2022 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру чиновнику Міноборони. Як стверджують у НАБУ, вказаний посадовець МО навесні 2021 року пообіцяв передати кошти у розмірі 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МО від комерційної компанії. Ця фірма виконує в межах державного оборонного замовлення роботи з реконструкції підземної частини будівлі одного з центральних управлінь під Єдиний центр безпеки для Міноборони.

На думку слідства, кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо відповідності, повноти та якості поставленого комерційною компанією обладнання умовам державного контракту. Свої «послуги» посадовець управління військових представництв оцінив у 7 млн грн – саме стільки він мав отримати за своє «посередництво» між комерційною компанією і директором департаменту внутрішнього аудиту. Загалом йдеться про близько 24 млн грн.

Як вважають у НАБУ, позитивний висновок аудиту дозволив би приватній компанії отримати повну суму оплати за укладеним контрактом, загальна вартість якого становить понад 400 млн грн, та претендувати на укладення наступних договорів щодо облаштування інших частин системи. Розслідування триває, встановлюються можливі інші учасники злочину. Пізніше йому визначили запобіжним заходом заставу.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО