Переважна більшість українців — близько 89% – вважають неприйнятним досягнення мирної угоди з росією шляхом поступки територією, яку російські війська захопили внаслідок повномасштабного вторгнення.
Про це свідчить опитування The Wall Street Journal та соціологічної компанії NORC.
Також 81% опитаних вважають, що не можна вести переговори про мир із умовою залишити росії захоплені території, включаючи Крим та Донбас.
66% опитаних українців заявили, що Україна зможе витіснити росії з територій, які вона захопила цього року, лише 10% вважають таку перспективу малоймовірною.
Трохи більше половини опитаних, близько 53%, заявили, що українська армія може здобути ще більшу перемогу, витіснивши росію з територій, окупованих у попередні роки.
Близько 20% українців вважають, що війна буде затяжним конфліктом, 6% – що війна закінчиться угодою, яка дозволить росії зберегти за собою окуповані частини Донбасу та півдня країни.
Щодо підтримки України західними партнерами, то високу оцінку від українців отримали Польща (89% задоволені), США та Велика Британія (73%-77%). Мало задоволені українці допомогою Франції та Німеччини.
Опитування також зафіксувало, які особисті втрати зазнали українці під час повномасштабної війни. Більше половини опитаних (55%) знають когось, хто загинув у бою, або втратили члена сім'ї. Ще третина опитаних знають людей, які змушені залишити свій будинок під час бойових дій.
Тільки третина громадян не зазнала жодних поневірянь, пов'язаних з війною, решта після 24 лютого втратила роботу чи дохід, або ж пережила розлуку з сім'єю, руйнування будинку чи майна, відсутність медичної допомоги.
За даними опитування, 78% українців схвалили реакцію президента Володимира Зеленського на російське вторгнення. Тільки 7% вважають, що він погано справляється у такій ситуації.
Більше українців (82%) з початку війни стали негативно ставитися до росіян.
Опитування проводилося 9-13 червня, було опитано трохи більше тисячі дорослих, які користуються українськими мобільними операторами, проживають у контрольованих Україною районах або виїхали за кордон.
Нагадаємо, опитування КМІС, проведене у травні, також показало, що 82% українців вважають неприпустимими жодні територіальні поступки для якнайшвидшого досягнення миру.
Втім, Володимир Зеленський запевнив, що Україна не збирається йти на будь-які територіальні поступки росії.