Вищий антикорупційний суд зменшив розмір застави з 33,04 млн грн до 30,03 млн грн колишньому першому заступнику начальника київської податкової служби Миколи Ільяшенка, якого САП разом з Андрієм Кічею обвинувачують у спробі підкупу керівництва НАБУ і САП.
Таке рішення 5 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання захисника Небельського Ростислава Орестовича про зміну запобіжного заходу – задовольнити частково. Змінити застосований ухвалою Вищого антикорупційного суду від 08.06.2021 до обвинуваченого (Миколи Ільяшенка – ред.) запобіжний захід у виді застави у розмірі 14 555 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 33 039 850 грн, на запобіжний захід у виді застави у розмірі 11 550 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 30 030 000 грн», – йдеться в рішенні.
Цією ж ухвалою суд повернув різницю в заставі розміром 3 009 850 грн заставодавцю.
Як відомо, у цій справі обвинувачують колишнього першого заступника начальника Державної податкової служби Києва Миколу Ільяшенка та ексменеджера Burisma Group Андрія Кічу. Також однією з обвинувачених була колишня посадовиця Державної фіскальної служби Олена Мазурова, але вона пішла на угоду зі слідством, яку затвердив суд.
Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.
До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, Андрій Кіча, Олена Мазурова та Микола Ільяшенко намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Наразі справа щодо трьох фігурантів розглядається в антикорупційному суді.