У справі Гладковського-молодшого закінчився строк давності, але провадження не закрили

Солом'янський районний суд міста Києва продовжує слухати кримінальне провадження за обвинуваченням сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Ігоря у зловживанні впливом. Втім у справі вже закінчилися строки давності.

Чергове засідання у справі мало відбутися 12 липня, проте невідомо, чи воно дійсно відбулося.

Водночас до цього пройшло засідання 17 червня в режимі відеоконференції, на якому не було заявлено клопотання про закриття кримінального провадження у зв'язку із закінченням строків давності. Як відомо, Гладковського-молодшого обвинувачують у зловживанні впливом (частина 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України). Строки давності у цій статті складають 5 років, оскільки це злочин середньої тяжкості. Тобто Гладковського могли засудити протягом 5 років з дня злочинів, в яких його обвинувачували.

Як повідомили «Слово і діло» у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, сина експосадовця РНБО обвинувачували за дії, які відбувалися в квітні 2017 року. Таким чином, строк на притягнення його до відповідальності закінчився в квітні 2022 року. Однак, як розповіли в САП, сторона захисту не планує заявляти клопотання про закриття справи у зв'язку з цим, а хоче довести провадження до судового вироку.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, у 2016 році Гладковського-молодшого залучили до злочинної схеми постачання комплектуючих для військової техніки до державних підприємств державного концерну «Укроборонпром» з ухиленням від сплати податків з таких операцій, котру розробили його знайомі Андрій Рогоза та Віталій Жуков, які фактично здійснювали керування компанією «Оптимумспецдеталь».

У 2016 році Жуков і Рогоза звернулися до Гладковського, батько якого тоді обіймав посади в РНБО та в Міжвідомчій комісії з питань оборонно-промислового комплексу. Вони попросили, аби той вплинув на ухвалення генеральним директором «Укрспецекспорту» рішення щодо надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги у сумі 7 млн грн на користь Житомирського бронетанкового заводу. Планувалося, що за ці кошти держпідприємство сплатило б свої фінансові зобов'язання товариству «Оптимумспецдеталь» у договорах на постачання товарів.

Результатом виконання цих домовленостей, на які впливали родинні зв'язки Гладковського, стало перерахування коштів спочатку на рахунки ДП «ЖБТЗ», а потім на рахунки ТОВ «Оптимумспецдеталь» у сумі 7,1 млн грн. Після легалізації отриманих коштів, особа за свої «послуги» отримала неправомірну вигоду еквівалентну 950 тис. грн.

Раніше самого Жукова, якого обвинувачували в наданні неправомірної вигоди Гладковському-молодшому, звільнили від кримінальної відповідальності. Підставою стало закінчення строків давності у справі.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО